ПВХ-матеріал – сучасна інновація багатоцільового призначення
Людство прогресує ударними темпами в різних напрямах, створюючи комфортні умови для побутової та професійної діяльності. Природно, насамперед інновації торкнулися матеріалів, що використовуються у виробничих цілях. Сьогодні все частіше можна зустріти у продажу загадкову ПВХ-тканину, яка вже встигла стати популярною на всій земній кулі та використовується практично повсюдно. Навіть ті люди, які не знають про її особливості та переважне цільове призначення, гарантовано хоча б одного разу її використовували.
ПВХ – це матеріал синтетичного походження, який може складатися мінімум із двох шарів. Перший — це міцні синтетичні нитки щільного плетіння. Другий - це, власне, полівінілхлорид (ПВХ), який і дав назву тканини. Саме останній забезпечує їй особливі експлуатаційні характеристики, які тканина цінується у всьому світі. На сьогодні ПВХ-матеріал став одним з основних у багатьох промислових сферах, оскільки дозволяє здешевити виробництво без шкоди якості готової продукції.
Що таке тканина з ПВХ покриттям та у чому її особливість?
Полівінілхлорид відомий людству з 1835 року. Примітно, що його відкрили завдяки випадковості. Але вдале промислове його застосування датується лише 1931 роком. Тільки до цього моменту вченим вдалося надати матеріалу стійку текстуру шляхом змішування з різними хімічними речовинами, оскільки сам по собі ПВХ дуже крихкий. На сучасному етапі тканини ПВХ стали незамінними, адже використовуються для виготовлення:
- спортивного інвентарю;
- банерів;
- промислових тентів;
- туристичного одягу, спорядження;
- рибальського спорядження;
- басейнів;
- мішків, сумок, рюкзаків;
- спецодягу.
Нижній шар мережі полімерних ниток з переплетенням різного співвідношення роблять матеріал дуже міцним, стійким до розриву, іншим механічним пошкодженням. Для нього може використовуватись:
- поліестер;
- нейлон;
- лавсан.
Верхній шар – безпосередньо ПВХ – забезпечує тканини:
- вологостійкість;
- стійкість до агресивних речовин (кислоти, луги);
- стійкість до дії ультрафіолету;
- механічну міцність;
- стійкість до перепадів температур;
- відсутність деформації;
- невелика вага;
- адгезійну стійкість;
- малу повітропроникність;
- тривалий термін служби;
- еластичність.
Купити матеріал ПВХ в Україні оптом та в роздріб (мінімальне замовлення від 200 грн) можна в інтернет-магазині компанії konstar.com.ua
Переваги та недоліки тканини з ПВХ покриттям
Бажання оптимізувати виробництво, зробити його менш витратним і прибутковим є цілком виправданим та природним. Але при цьому варто чітко розуміти і розумно оцінювати всі можливі ризики, наслідки інновацій для виробника та кінцевого споживача. Безумовно, тканина ПВХ у порівнянні з іншими подібними матеріалами має масу переваг. Вона щільна, міцна, еластична, зносостійка і досить бюджетна. Але все ж таки не варто забувати і про те, що матеріал має синтетичну природу, що обумовлює деякі особливості його використання.
До мінусів тканини ПВХ можна віднести:
- помірну електризуваність;
- складності утилізації;
- тривалий термін природного розкладання в органічному середовищі;
- токсичність продуктів розпаду;
- шкідливі умови виробництва;
- виділення токсичних речовин у повітря при сильному нагріванні.
Також вироби з ПВХ-матеріалу вимагають особливого догляду – їх не можна прати у пральних машинах, спалювати. Але практика показує, що незначні недоліки практично непомітні порівняно з перевагами матеріалу. Замовити ПВХ тканини з доставкою по Україні можна на сайті konstar.com.ua.