Натуральні Тканини

Натуральні тканини - які вони бувають?

Тканини із природної  сировини в усі часи цінилися на багато більше, ніж матеріали, виготовлені із штучних волокон. Але, для того, щоб зробити правильний вибір, необхідно точно знати, які є натуральні тканини. 

Дані матеріали розподіляються на декілька основних категорій в залежності від того, з чого виготовляють тканину натуральну. 

Тканини тваринного походження

Вовна

Такі тканини виробляють із сировини, яку одержують в результаті стрижки тварин. В основному за основу беруть вовну верблюдів та овець. Такі матеріали підходять для пошиття теплих демісезонних та зимових речей. В якості сировини для її виготовлення слугує вовна тварин. Прикладами таких тканин є твід, фетр, кашемір, драп.

Шовк

Сировиною для виготовлення цієї тканини є нитки з коконів тутового шовкопряду. До цієї групи відноситься багато різновидів текстилю, які відрізняються великою кількістю корисних властивостей. Ці тканини дають незначну усадку, добре поглинають вологу, міцні, пружні, легкі.

Крім цього, шовкові тканини доволі добре піддаються драпіруванню. Але, завдяки тому, що процес їх виробництва потребує значних фізичних та фінансових затрат, ціна на них завжди висока. До шовкових тканин відносяться шифон, атлас, креп, та інші.

Тканини рослинного походження

Бавовна

Ця природня сировина відома людям на протязі не одного тисячоліття. Вона здобула популярності за рахунок своєї м’якості, екологічної чистоти, стійкості до зношування, здатності добре поглинати вологу. Бавовна добре комбінується зі штучними волокнами, які підвищують експлуатаційні властивості тканини. До цієї групи відносяться: вельвет, бязь, сатин, джинс.

Льон

Матеріали, вироблені з цієї рослинної сировини, добре проводять тепло та поглинають вологу, стійкі до зношування. Текстура тканини залежить від типу плетіння волокон. З льону шиють літні речі, постільну білизну, мішки.

Конопля

Цю рослинну сировину використовують для виробництва тканини ще з давніх часів. Тканини з конопляних волокон міцні, добре зберігають тепло та поглинають вологу. Вироби, пошиті з такого матеріалу, відрізняються тривалим строком експлуатації. Ці тканини часто використовують для виробництва теплого одягу.

Всі категорії тканин можна замовити оптом на сайті магазину Констар.

Тканини мінерального походження

Для виробництва беруть сировину, отриману шляхом переробки гірських порід. Матеріали застосовують для пошиття спецодягу, транспортних стрічок, термоізоляційних покриттів. До цієї групи тканин відносяться азбест та ость. Вони мають такі особливості, як:

  • вогнетривкість;
  • гнучкість;
  • підвищена міцність;
  • стійкість до механічних пошкоджень та впливу патогенних мікроорганізмів.

Однак, азбестовий спецодяг неможна носити на протязі довгого часу, тому що вони починають виробляти шкідливі речовини. Максимальний строк експлуатації виробів 5 років. Потім одяг потрібно утилізувати.

Детальніше про тканини 

Переваги натуральних тканин

В якості сировини для виробництва натуральних тканин застосовують природні матеріали. Це означає, що вони мають високий рівень екологічності. До них не додаються синтетичні волокна, які наносять шкоду зовнішньому середовищу. 

Так як склад тканини повністю натуральний, вироби з природної сировини підходять для людей, схильних до алергійних реакцій, та для тих, чия шкіра реагує на вплив синтетичних матеріалів.

Тканини, вироблені із природних матеріалів, можна застосовувати для пошиття дитячої одежі та постільної білизни. Те, що вони мають гіпоалергенні властивості, із них виробляють речі для новонароджених (пелюшки, кофтинки, повзунки). Для цих цілей більш за все підходить бавовна.

Читай: підкладочна тканина

Де в Україні замовити натуральні тканини

Купити тканини з природньої сировини пропонує інтернет магазин Konstar. Наша компанія займається реалізацією текстильної продукції з 1994 року. Ми співпрацюємо лише із перевіреними виробниками та постачальниками, тому повністю переконані у високій якості наших товарів.

Магазин тканин Kon Star має в своєму асортименті широкий вибір натуральних тканин різної фактури та забарвлення. Ми співпрацюємо з оптовими замовниками. Ціна за таких умов буде значно нижчою, ніж роздрібна.

Компанія Констар здійснює доставку замовлень до всіх міст України. З Харкова та Києва можливий варіант самовивозу.

Вернуться к списку публикаций