Уход за натуральными и синтетическими тканями от Констар

Відновлення Натуральних і Синтетичних Тканин

На жаль, деякі тканини з часом втрачають свій первісний вигляд. Сонячне проміння, часте прання, необхідність прасування з відпарюванням та інші зовнішні фактори негативно впливають на стан улюблених речей.

Також неприємним явищем є забруднення різноманітними речовинами, які важко піддаються виведенню. Але не поспішайте відправляти пошкодженні речі на смітник або на ганчірки. Є декілька дієвих порад, які допоможуть повернути тканину до життя.

Як відновити колір тканини

Яскраві футболки, сукні, сорочки та інший одяг з часом тьмяніє, вигорає або втрачає первісний вигляд через часті прання. Повернути колір вашим речам допоможуть прості домашні рецепти. Яскравості кольорів можна досягти шляхом занурення одягу, що вицвів або вилиняв у розчин, який складається з наступних компонентів:

  • сіль кухонна;
  • крохмаль картопляний;
  • лимонна кислота;
  • господарське мило проти плям натерте на тертці.

Всі інгредієнти потрібно взяти в однакових частинах, а саме, по одній столовій ложці. Розчинити все у 5 л теплої води, та занурити у приготований засіб річ, колір якої потребує відновлення на 12 год. Після цього її потрібно випрати у звичайний спосіб. Така нескладна процедура повертає кольорам яскравість на насиченість.

Якщо необхідно дати друге життя одягу чорного кольору, то тут в нагоді стане звичайний столовий оцет. Дві ложки продукту необхідно розчинити у невеликій кількості води. Занурити одяг у розчин і залишити на 20 хвилин. Далі річ потрібно випрати і прополоскати в тій самій воді з оцтом.

Якщо ви не знаєте, де замовити та купити оптом якісні тканини та фурнітуру для пошиття одягу, звертайтеся до інтернет магазину Konstar. 

Як вивести іржу з тканини

Перед тим, як вивести іржу із тканини необхідно звернути увагу не колір виробу. Тому що для білих та кольорових речей використовують не одні і ті самі методи видалення плям.

Як вивести іржу з білої тканини

Іржаві плями добре піддаються впливу різноманітних кислот, наприклад, оцтової та лимонної. Але, їх не можна застосовувати для делікатних тканин, волокна яких можуть бути пошкоджені даними речовинами. В таких випадках краще використовувати хімічні плямовивідники, призначені саме для таких виробів.

Є два варіанти застосування лимонної кислоти. В першому випадку соком лимону обробляють забруднену ділянку і зверху посипають сіллю. Далі виставляють тканину на сонце до повного висихання, а потім, просто перуть у звичайний спосіб.

Другий варіант полягає у впливі на тканину високої температури. Для цього до плями прикладають замотаний у марлю шматочок лимону і прасують виріб. Потім оброблену ділянку протирають перекисом водню.

Як вивести іржу із кольорової тканини

Щоб не пошкодити колір виробу використовуйте плямовивідники без хлору або скористайтесь домашнім рецептом. Візьміть 2 ст.л розтертої у порошок крейди білого кольору та змішайте із водою та гліцерином. Їх потрібно додати по 1 ст.л. Обробіть пляму отриманим засобом та залиште на добу. Потім потрібно змити кашку та випрати річ.

В Києві купити тканину ви можете на сайті Kon Star

Як вивести фарбу з тканини та плями від канцелярських виробів

Справжньою проблемою стає забруднення одягу фарбою, чорнилами, коректором та ін. Звичайному пранню такі плями, на жаль, не піддаються. Тому необхідно прикласти деяких зусиль, щоб позбавити тканину від неприємного забруднення. 

Вивести масляну фарбу з одягу можна за допомогою гарячого гліцерину. Його наносять на забруднену ділянку та злегка втирають. Після того, як пляма розчиниться, необхідно протерти тканину розчином соди та випрати виріб. Також добре бореться із масляними фарбами очищений господарський бензин. Ним протирають пляму до повного її зникнення, а потім перуть тканину. 

До речі, якщо ви не знаєте, чим вивести фломастер з тканини, то вам також допоможе гліцерин. Але, в цьому випадку беруть засіб кімнатної температури, а в кінці використовують не соду, а підсолений мильний розчин.

Батьки школярів часто задаються питанням, як вивести кулькову ручку з тканини. Це можна зробити за допомогою звичайного кислого молока. У ньому замочують виріб, а потім перуть у мильному розчині із додаванням декількох крапель нашатирного спирту. Але, перед тим, як вивести ручку з тканини у цей спосіб, потрібно знати, що він не працює із застарілими плямами.

Більше читайте - наш блог

Також, плям від ручки можна позбутися за допомогою розчину нашатирного спирту. 5 мл речовини розводять у склянці води, та обробляють забруднену ділянку. Якщо ви не знаєте, як вивести чорнило з тканини, то скористайтесь старим народним рецептом. Нанесіть на пляму нерозведений лимонний сік, та залиште до повного розчинення забруднення.

У випадку, коли постає питання, як вивести коректор з тканини, то тут все залежить від його основи. Якщо він водний, то достатньо буде протерти забруднення серветкою, змоченою розчином господарського мила. Плями від спиртового коректора видаляються за допомогою звичайного тоніка для обличчя, а від масляного – будь-яким розчинником, наприклад ацетоном.

Ще одним розповсюдженим забруднювачем є клей. Плями від нього доволі важко піддаються виведенню. Тому ідеальним рішенням буде звернення до хімчистки. Але, якщо вас цікавить, як вивести клей з тканини в домашніх умовах, то можна спробувати зробити це за допомогою розчину оцту. 

У склянці теплої води розчинити 1 ст.л оцту, та на годину замочити в отриманому засобі тканину. Якщо виріб великого розміру, то розчин нанести безпосередньо на пляму. Спосіб підходить для боротьби із плямами від канцелярського клею та ПВА.

Як вивести цвіль з тканини

Якщо цвіль з’явилась на білій тканині, то позбутися її можна за допомогою перекису водню. Пляму потрібно протерти ватним тампоном, змоченим у засобі, в потім річ випрати.

Вивести цвіль із кольорових тканин можна за допомогою нашатирного спирту. Його необхідно розвести водою у співвідношенні 1:1 та протерти забруднені ділянки. Перед тим, як вивести цвіль з кольорової тканини у даний спосіб, необхідно перевірити його на невеликій ділянці тканини. Якщо вона не змінила колір, сміливо користуйтесь даним методом.

Тканини і фурнітура для виробництва від Констар - краще рішення в Україні тут

Вернуться к списку публикаций